Пловдив е вторият по големина град в България с население над 300 000 души и още повече в областта. Това означава, че по пловдивските улици ежедневно минават над 100 000 автомобила. Кой с личната си кола, кой със служебната, или с автобусите (много от които в града карат така, че задръстват още повече движението) се придвижва в Пловдив.
Почти всички тези хора са в Пловдив, когато не е топло. От началото на юни до началото на септември обаче заведенията и улиците в Пловдив остават почти празни. Тогава е подходящото време да се извърши ремонт на улиците в Пловдив. Тогава има по-малко автомобили, няма задръствания и дори да се затворят един или няколко булеварда за ремонт Пловдив не биха го задръстили толкова много колите от трафика. Дори някой или няколко от основните булеварди като бул. Христо Ботев, бул 6-ти Септември, бул Цар Борис III, бул. Руски, бул. Васил Априлов и булевард Източен да бъдат затворени заради ремонт, автомобилите ще продължат да се движат без да имат особено сериозно закъснение и да влизат в огромни задръствания.
Управата на община Пловдив обаче взе друго решение. Да започне ремонти на основни пътища в Пловдив в края на месец август. Когато градът отново се напълни с коли и хора и се оживи се правеха ремонти на 2 успоредни булеварда в район Централен на Пловдив - Христо Ботев и бул. 6-ти Септември. Успоредната уличка между тях двулентовият градски път - улица Гладстон е единствената алтернатива, която не кара автомобилите да обикалят много по-дългите маршрути на север от река Марица и на юг от Централна ЖП гара и релсите за влакове.
Основният проблем е, че ремонти не се извършват, когато е необходимо. Дали заради мудното взимане на решения от община Пловдив или за нелогичното отдаване на средства от държавните фондове за ремонти на градската инфраструктура.
Друг често срещан проблем е, че след ремонт на улица в Пловдив нопвият асфалт се разбива за да се ремонтират или инсталират тръби за парно, газ, ВиК или канали за кабели. Така многото вложени пари за равни и гладки пътища остават хвърлени на вятъра.
Третият проблем е за цялата страна, улиците се правят с много тънък асфалт, който лесно се огъва и съответно напуква, няма достатъчно баластра под него и дори при нормално натоварване се уврежда.