Дрешният молец може да се превърне в много сериозен вредител в дома, тъй като неговите ларви се хранят с материи като вълна, коприна, кашмир, ангора, кожа, косми, пера и други естествени влакна. Възрастните не ядат и затова не причиняват никакви вреди върху дрехите и платовете. Отговорни за щетите са само ларвите. Вредителите предпочитат влажни условия, но и при ниска влажност, те забавят своя растеж и трансформация в имаго. Възрастното нараства до 1 – 2 см дължина.
Яйцата им са много малки, повечето под 1 мм дълги, като е много трудно да бъдат забелязани върху дадената материя. Женската снася няколко стотин пъти по време на краткия си живот. Местата за полагане на потомството са внимателно подбирани, с цел максимално увеличаване на шансовете за оцеляване на ларвите. Яйцата са свързани със субстанция, подобна на лепило, което прави много трудно премахването им в мястото на прикрепване. След като се излюпят, малките веднага започват да търсят храна. Ако условията са благоприятни, те ще продължат да унищожават дрехите ви в срок от 2 месеца, за да се превърнат във възрастни. Но, ако средата е неблагоприятна, ларвите могат да оцелеят до 2 години и половина, хранейки се периодично. Препаратите които използваме за унищожаване на дървеници могат да ви помогнат и срещу изтребването на молците.
Молците предпочитат замърсени тъкани и са изключително привлечени от килими и дрехи, съдържащи следи от пот и други течности, които са разпръснати върху тях.
Възрастните са тъмножълти на цвят с тесни крила, които имат косми по краищата. Ларвите имат кремаво – бял цвят. Идентифицирайте ги по тунелите от естествена коприна, които правят, когат се хранят или по малките петънца върху плата, които образуват, придвижвайки се. Оглеждайте се за гъсеници по стените и тавана, в близост до заразените тъкани. Това обикновено са ларви, търсещи подходящо място за завъртане на пашкул.
Идеалните условия за развитие на молеца включват влажна и топла среда. Вредителите са най – активни при температура над 40 градуса, а ниските температури не винаги могат да ги убият, а по – скоро само забавят развитието им.