Информацията, която Държавен вестник предоставя на своите читатели е изключително ценна. Тя е незаменим помощник на хора от областта на икономиката, правото, счетоводството и т.н. На страниците на изданието ще открием изключително полезна информация, която ще ни даде възможност да поддържаме своята информираност относно дейността на държавните ведомства и институции.
ДВ, както често бива съкращавано името на Държавен вестник е ценен ресурс, където можете да откриете множество законодателни промени, нормативни актове, съобщение, решение, постановления и други държавнически мерки, които целят подобряването на системата на държавния и частен сектор в страната.
Условно съдържанието на Държавен вестник е разделено в два отдела – официален раздел и неофициален. Интересно е да уточним, че от тази година (февруари 2012) в електронната версия на ДВ няма да бъдат публикувани съобщения за провеждани от държавни организации и институции обществени поръчки. Това остава приоритет на печатното издание.
Този подход обаче предизвика полемики в интернет и изрази притесненията на потребителите, че една част от българското общество ще е по-добре информирана от другата. Абонираните за печатното издание, контрираха, че все пак плащат абонамент, но другите обективно подчертаха, че и те все пак плащат данъци т.е. финансират решенията, които се публикуват, а и самото издание и не е нужно да плащат по няколко пъти за едно и също нещо.
Спорът се засили и след като се наблегна на една заповед на председателката на Народното събрание – Цецка Цачева, която забрани публикуването на материали поместени в Държавен вестник в други медии. Това разгневи още повече хората, които изходиха от закона за авторско право, който подчертава, че законите, нормативните актове и въобще решенията на държавните институции нямат авторски права т.е. не могат да бъдат забранени за разпространение.
Днес все пак множество онлайн източници продължават да цитират Държавен вестник въпреки всичко, а би било добре и ако се подеме инициатива за обнародването по алтернативни канали на съобщенията за обществени поръчки.